PDRICMA Koçluk Yaklaşımımız

Koçluk mesleğini doğuran ve bu denli önemli kılan koşul; yaşadığımız tüm değişimler içinde kendi hayatımızla ilgili doğru hedefleri belirlerken ve her türlü kararı alırken itici güce ihtiyaç duymamızdır. Meslekler bir ihtiyaç olduğunda doğar veya ihtiyaç bittiğinde ölürler. Koçluk mesleğinin en hızlı gelişen meslek grubunda yer almasının tesadüf olmadığı açıkça ortadadır. Koçluk; bizim var olan potansiyelimizi ortaya çıkarırken, bu hızlı tempolu dünyada gerçek vizyon ve tutkumuzla ilerlememize yardımcı olmaktadır. Koçluk iç motivasyonumuzu tetikleyerek hayallerimizin gerçeğe dönüşmesini sağlayan en güçlü araçlardandır.

ICF Akredite Profesyonel Koçluk Programlarımız; koçluğu içten dışa anlatır, bunu yaparken derinlemesine incelemelerden ve farklı disiplinlerden faydalanır.

PDRICMA olarak en etkili yöntemleri özgün bir modelde birleştirirken, insan odaklı bir yaklaşım ile hazırlanan PDRICMA STAR Modelini kullanırız.

Yaklaşımımız şu üç temel bilgiye dayanır:

  • Her insan kendisi için neyin doğru olduğuna ilişkin ‘içsel bilme/biliş’ özelliğine sahiptir
  • İnsanlar özgürce yaptıkları seçimler sonucu istedikleri yaşamı yaratabilecekleri ‘içsel kaynaklara’ sahiptir
  • Her insan geliştirilebilir potansiyele sahiptir ve biriciktir

PDRICMA Profesyonel Koçluk Sertifikasyon Programlarımızın misyonu “Koçluk felsefesini (koç olma halini) ve duruşunu içselleştirmiş, evrensel değerlerle donanmış profesyonel koçlar ve mentorlar yetiştirmektir. Bu kapsamda vizyonumuz ise ‘Türkiye’nin en çok tercih edilen ve ilham veren Profesyonel Koçluk ve Mentorluk Akademisi’’ olmaktır.

Programlarımız sonunda her bir mezunumuz, Profesyonel koçluk sürecini etkin bir şekilde açıklığa kavuşturabilecek, koçluk felsefesini içselleştirecek, danışanının ihtiyacını doğru belirleyebilecek ve danışanının hedefine ulaşabilmesi için gereken eylem planı oluşturmasını kuvvetle destekleyebilecektir.

PDRICMA Profesyonel Koçluk Sertifikasyon Programımızdan mezun olan her koçumuza, hayatı boyunca tüm koçluk ve mentorluk yolculuğunda ve unvan alma süreçlerinde destek olmaktayız.

Çünkü PDRICMA olarak biz; koçluğa ve mentorluğa her zaman değer katan ve en çok tercih edilen Akademi olmayı hedefledik.

(Visited 1 times, 1 visits today)