Danışmanlarımız

Funda Bener (PCC)

PDRICMA Fakülte Lideri

1987 yılı Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olan Funda Ö․ Bener, 1988 -1991 yılları arasında Finansbank’ta, 1991-1994 yılları arasında Credit Lyonnais, 1994-2001 yılları arasında da Osmanlı Bankası’nda çalışmıştır.

2012-2016 yılları arasında Carrefoursa şirketinde Eğitim ve Gelişim Müdürü olarak çalışmış, Carrefoursa Akademi’nin kuruluşunda yer almış ve akademinin işleyişini sağlayan ekibe liderlik etmiştir. Akademinin ilk kuruluş yılında liderlik ettiği ekip, TEGEP Liderlik Gelişim özel jüri ödülü ve Brandon Hall “best video learning” dalında bronz madalya ödülü alan projeler üretmiştir. 2006 yılında Marmara Üniversitesi İşletme-Örgütsel Davranış bölümünde Yüksek Lisansını tamamlayan Bener, Değişime Direnç’te Etkin İletişimin Rolü üzerine bir araştırma yapmış, tezini Türkiye’deki liderlik stilleri üzerine yazmıştır. 2009 yılında koçluk eğitimini tamamlayan Bener, PCC unvanı ile ICF akredite koçu ve ICF üyesidir. Kurumlarda değişim süreçlerinin kurgulanarak çalışanların değişim ve gelişimlerine eşlik eden gelişim programları tasarlamaktadır. Öğrenen organizasyonların temeli olan mentorluk sistemlerinin ve koçluk kültürüne izin veren yapıların kurulmasına danışmanlık yapmaktadır. 2019 yılında online Coach Hub Certified Coach ünvanını almıştır. 2020 yılından bu yana PDR Eğitim ve Gelişim Danışmanıdır. Assessment Center ve Learning Center alanlarında çalışmaları devam etmektedir. Neuroscience ve Liderlik üzerine yapılan araştırma ve çalışmaları takip ederek, uygulama gerçeklerini gelişime taşıyan araç ve yöntemler kurgulamaya ve uygulamaya çalışmaktadır. 2018 Yılında, “İnsanın Anlam Arayışına” odaklanan Logoterapi eğitimlerini ve sınavını tamamlayarak Academic Associate in Viktor Frankl’s Logoterapy ünvanını almıştır. Bahçeşehir Üniversitesi Micro MBA programında “Koçluk Becerileri” ve “Liderler için Koçvari Yönetim Becerileri” eğitimleri ve Değişim Yönetimi eğitimi vermektedir. Boğaziçi Üniversitesi, Darüşşafaka öğrencileri için mentorluk, Kagider iş kadınları için koçluk desteği gibi sosyal sorumluluk projelerine katılmıştır. ICF Türkiye’nin Bizbize Kadın Girişimciler ve Türkiye Bilişim Derneğiyle yürüttükleri iş birliklerine gönüllü koçluk desteği vermektedir. Coach Hub’ın IOM (Uluslararası Göçmen Organizasyonu) ile yaptığı anlaşma çerçevesinde iki kadın lidere gönüllü koçluk yapmıştır. 2020 yılı eylül ayında PDRICMA Fakülte Lideri olmuştur. BRM, Bümed üyesi olup Boğaziçi Üniversitesi Kariyer Merkezinde mezun öğrencilerin kariyer planlama süreçlerine mentor koçluk yaparak gönüllü destek vermeye devam etmektedir.

PCC – (2600 saat koçluk deneyimi), Coach Hub Certified Coach, EMA- EMCC (uygulayıcı mentor-koç)

Eğitimler / Gönüllü Mentor Koçluklar

Bahçeşehir Üniversitesi Micro MBA: “Koçluk Becerileri” ve “Liderler için Koçvari Yönetim Becerileri” ve Değişim Yönetimi

Boğaziçi Üniversitesi, Darüşşafaka Okul Destek Derneği Mentorluk (EMCC projesi): Mentorluk,

Kagider

ICF Türkiye: Bizbize Kadın Girişimciler ve Türkiye Bilişim Derneği Coach Hub’ın IOM (Uluslararası Göçmen Organizasyonu)

Hayata Destek Vakfı ( Yönetim kademesine mentor koçluk)

(Visited 10 times, 1 visits today)